Indického běžce si pořizují lidé, kteří mají rozlehlou zahradu, na které se vyskytuje velké množství slimáků a ti požírají úrodu a ničí trávu. Není příjemné se projít po ránu rosou a omylem šlápnout na tuto kluzkou potvoru. Běžci jsou chytří lovci, navíc také roztomilá zvířata s kolébavou chůzí a dlouhým elegantním krkem.
K otázce chovu kachen, je potřeba mít k dispozici dostatek vody, pokud není možné pořídit rybníček nebo nádrž s vodou, je nutné rozmístit po zahradě pár kusů misek s vodou. Běžci během dne požírají velké množství slimáků a lehce se jim zalepí zobáky, musí tedy často potravu zapíjet.
Mohou spát společně se slepicemi v kurníku nebo mít prostor sami pro sebe, v zimních měsících je vhodné jim dát podestýlku ze slámy nebo pilin a když teploty klesnou pod bod mrazu, výběh mohou na kratší čas opustit. Neměly by se ale vracet do mokrého budníku, kachny bývají nemocné právě z kombinace vlhka a chladu. Vždy musí mít suchou podestýlku a dostatek vody, ideálně vaničku, ve které by se jednou za čas mohly omýt.
Dožívají se v průměru deseti až patnácti let, jsou to párová zvířata a doporučuje se chovat jich více. Zda se rozhodnete pro páru nebo jedince stejného pohlaví je na vás. Ideální skupinku tvoří kačer s více kachnami, při výběru musíte myslet i na to, že kachny jsou mnohem hlasitější než kačeři a takovéto hejno vás každé ráno vzbudí velmi hlasitým křikem.
Povahově jsou to zvířata plachá a trvá jim dlouho, než se na člověka upnou. Mnohem častěji se druží s ostatními zvířaty na dvorku, ať je to pes nebo jiná drůbež. Pokud jim však budete pravidelně dávat do výběhu nebo kurníku zrní, budou za vámi pochodovat jako cvičení vojáci.
Kachní vejce jsou tučnější než slepičí a jejich chuť je výraznější. Měly by se vařit alespoň 8 minut, aby byly jako u jiných vajec zahubeny veškeré bakterie. Původně se kachny chovaly právě kvůli snášení, a proto by byla škoda většího množství snůšky na jaře a podzim nevyužít.